Wydarzenia Towarzyszące

26 września 2019 r. 
godzina: 19.30

Inauguracja Zjazdu
Lubelskie Centrum Konferencyjne
ul. Grottgera 2, 20-029 Lublin
www.lcklubelskie.pl
Występ zespołu Sine Nomine.

Finansowanie ze środków własnych organizatora wykonawczego – Alfakonferencje S.C.
Wydarzenia niefinansowane ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w INFARMIE oraz MEDTECH.

27 września 2019 r.
godzina: 20.30

Bankiet z występem na żywo zespołu CHILLA QUARTET
Lubelskie Centrum Konferencyjne
ul. Grottgera 2, 20-029 Lublin
Koszt uczestnictwa w bankiecie: 150,00 zł

Rejestracja na bankiet poprzez panel uczestnika.

Finansowanie ze środków własnych organizatora wykonawczego – Alfakonferencje S.C.
Wydarzenia niefinansowane ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w INFARMIE oraz MEDTECH.

 

SINE NOMINE

Zespół działa od roku 1999, od początku pod kierunkiem Izabeli Urban. Wykonuje przede wszystkim muzykę a cappella. Ma w repertuarze utwory z różnych epok – od muzyki dawnej po współczesną. Skład zespołu tworzy młodzież z lubelskich szkół średnich i wyższych.&nbsp „Sine Nomine” aktywnie uczestniczy w życiu środowiska lubelskiego, biorąc udział w wielu koncertach okolicznościowych oraz koncertach organizowanych cyklicznie. Współpracuje z wieloma zespołami wokalnymi i instrumentalnymi z różnych stron Polski. Zespół jest laureatem prestiżowych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu, Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach oraz Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Dawnej „Konkurs Mikołajów” w Radomiu. Grupa doskonali swoje umiejętności podczas Ogólnopolskich Letnich Warsztatów Muzyki Dawnej w Kaliszu. Koncertowała i pracowała także pod kierunkiem wybitnych specjalistów w ramach Ogólnopolskich Spotkań z Muzyką Dawną i Festiwalu „Magnum Misterium” w Gorzowie Wielkopolskim. W marcu 2018 roku zespół został uhonorowany Medalem 700-lecia Miasta Lublin.

„Szansonistki i Retrosłuchacze” to projekt muzyczny nawiązujący swoim charakterem do wciąż aktualnej i atrakcyjnej muzyki okresu międzywojennego. W repertuarze znajdą się m.in. „Ada to nie wypada”, „Sex appeal”, „Ach, Ludwiko”, „Nie kochać w taką noc, to grzech” i inne bardziej lub mniej znane piosenki. A to wszystko w nowych, znakomitych aranżacjach Tadeusza Czechaka.

Zespół wokalny SINE NOMINE – śpiew
Piotr Selim – fortepian
Urszula Czerniak – kontrabas
Tadeusz Czechak – gitara
Izabela Urban – dyrygent

 

CHILLA QUARTET

Cztery klasyczne instrumenty, nowoczesne brzmienia, elektryzujący wokal i nietuzinkowe aranżacje – tak najprościej można opisać charakter Chilla Quartet. Żeński kwartet smyczkowy tworzą cztery młode, żywiołowe kobiety. Na ich scenie dominuje nowoczesność – dzięki niej pozwalają słuchaczom poznać na nowo ulubione utwory, ale też pokazują, że współczesna muzyka może brzmieć dobrze również dla konesera klasycznych brzmień.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Powered by Khore by Showthemes