PROGRAM NAUKOWY

26.09.2019 CZWARTEK

SALA GŁÓWNA
(S2-POZIOM 1)
SALA AUDYTORYJNA
(S1-PARTER)
SALA WARSZTATOWA
(S6-POZIOM 3)
SALA WARSZTATOWA
(S8-POZIOM 4)
8.00-11.45
Warsztaty
8.00-11.45
Warsztaty
10.45-11.45
Zebranie ustępującego zarządu PTP
12.00-13.15
Sesja plenarna 1
Rola patologa w erze leczenie spersonalizowanego
13.15-14.30
Sesje firmowe
13.15-14.30
Sesje firmowe
14.30-15.15
Lunch
14.30-15.15
Lunch
15.15-16.45
Sesja
Patologia klatki piersiowej – nie tylko nowotwory, nie tylko rak płuca
15.15-16.45
Sesja
Choroby cywilizacyjne wątroby cz. III
16.45-17.15
Przerwa kawowa
16.45-17.15
Przerwa kawowa
17.15-18.30
Sesja
Aspekty prawne wykonywania zawodu patomorfologia
17.15-18.30
Sesja historyczna
De morbis et medicis
18.30-19.30
Otwarcie zjazdu
Powitanie gości
Wystąpienia Organizatora
oraz zaproszonych gości

27.09.2019 PIĄTEK

SALA GŁÓWNA
(S2-POZIOM 1)
SALA AUDYTORYJNA
(S1-PARTER)
SALA WARSZTATOWA
(S6-POZIOM 3)
SALA WARSZTATOWA
(S8-POZIOM 4)
8.00-9.30
Sesja
Praktyczne aspekty patologii molekularnej w onkologii
8.00-9.30
Sesja
Patologia doświadczalna
9.30-11.00
Sesja plenarna 2
Hematopatologia
11.00-11.30
Przerwa kawowa
11.00-11.30
Przerwa kawowa
11.30-12.45
Sesja
Nowa klasyfikacja WHO nowotworów skóry
11.30-12.45
Sesja
Nietypowe zmiany w cytologii tarczycy (przypadki dydaktyczne)
12.45-14.30
Sesje firmowe
12.45-14.30
Sesje firmowe
14.30-15.15
Lunch
14.30-15.15
Lunch
15.15-16.45
Sesja
Postępy w uropatologii

15.15-16.45
Sesja
Doniesienia ustne
15.15-16.45
Sesja plakatowa
16.45-17.15
Przerwa kawowa
16.45-17.15
Przerwa kawowa
17.15-18.30
Sesja
Zmiany jatrogenne w układzie pokarmowym
17.15-18.30
Sesja
Zmiany w chorobach zależnych od IgG4
18.30-19.30
Walne zebranie członków PTP
19.30-20.15
Walne Zebranie Sekcji Cytologii Klinicznej

28.09.2019 SOBOTA

SALA GŁÓWNA
(S2-POZIOM 1)
SALA AUDYTORYJNA
(S1-PARTER)
SALA WARSZTATOWA
(S6-POZIOM 3)
SALA WARSZTATOWA
(S8-POZIOM 4)
8.15-9.30
Sesja
Przypadek, który pamiętam do dzisiaj (przypadki dydaktyczne)
8.15-9.30
Sesja
Współpraca patologa i biologa molekularnego w diagnostyce nowotworów ośrodkowego układu nerwowego (przypadki dydaktyczne)
9.30-11.00
Sesja plenarna 3
Guzy tkanek miękkich
11.00-11.30
Przerwa kawowa
11.00-11.30
Przerwa kawowa
11.30-12.30
Sesje firmowe
11.30-12.30
Sesje firmowe
12.30-14.00
Sesja
Heterogenność raka piersi
12.30-14.00
Sesja
Patologia okresu okołoporodowego
14.00-15.30
Interdyscyplinarna sesja patologii szyjki macicy – nowe spojrzenie na kontrowersje diagnostyczne w erze pierwotnego skriningu HPV
14.00-15.30
Sesja
Patologia nowotworów wieku rozwojowego

15.30-16.00
Podsumowanie i zakończenie zjazdu
16.00
Lunch
16.00
Lunch




Powered by Khore by Showthemes