List intencyjny do uczestników zjazdu

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy!

Serdecznie zapraszam do udziału w XXI Zjeździe Polskiego Towarzystwa Patologów, który odbędzie się w Lublinie w dniach 26-28 września 2019 r.

Już po raz drugi Lublin będzie gościł tak duże grono polskich patomorfologów. Poprzedni, VI Zjazd (jeszcze) Polskiego Towarzystwa Anatomopatologów, odbył się przed blisko pięćdziesięciu laty. Od tego czasu znacznie zmieniły się warunki naszej codziennej pracy naukowej i zawodowej, zmienił się również Lublin. Dlatego z przyjemnością i dumą chciałabym zaprezentować Państwu współczesny Lublin, miasto kilku wyższych uczelni, z nowoczesnymi placówkami ochrony zdrowia, a także z odrestaurowaną, malowniczą Starówką, ciekawie zaaranżowanym centrum miasta i nowymi instytucjami kultury.

Jestem przekonana, że program przygotowany przez Komitet Naukowy spełni Państwa oczekiwania. Dyskusja o bieżących zainteresowaniach oraz przyszłości patomorfologii i nowych wyzwaniach przyczyni się do wypracowania wspólnych, korzystnych rozwiązań odpowiadających wymogom nadchodzących czasów. Dynamiczny rozwój technik diagnostycznych i konieczność umiejętnej współpracy z lekarzami innych specjalności, wymaga konsolidacji środowiska i wprowadzenia standardów zapewniających właściwe miejsce i znaczenie patomorfologii w systemie ochrony zdrowia.

Na miejsce obrad proponuję nowoczesne i doskonale położone Lubelskie Centrum Konferencyjne, które nie tylko zapewni Państwu komfortowe warunki uczestnictwa, ale umożliwi chwilę odpoczynku w przerwach obrad, ze względu na bliskość najstarszego lubelskiego parku miejskiego – Ogrodu Saskiego, a także Centrum Spotkania Kultur i innych atrakcyjnych miejsc w śródmieściu Lublina. 

Mam nadzieję, że pobyt w „Mieście inspiracji” pozostanie w Państwa pamięci na długo oraz będzie rzeczywistą inspiracją do dalszych odważnych poczynań naukowych i zawodowych.

Zapraszam na Lubelszczyznę znaną z wyjątkowej przyrody i gościnności mieszkańców. Muszą się Państwo o tym przekonać osobiście!

 

Prof. dr hab. n. med. Justyna Szumiło

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Powered by Khore by Showthemes